| Number Of Pins | 1 |
|---|---|
| Pressure Rating | 1000 Psi |
| Rohs Compliant | Yes |
| Mounting Thread Size | 1/4-28 |
| Wire Size | 20 AWG |
| Connector Configuration | Male Or Female |
|---|---|
| Wire Size | 20 AWG |
| Contact Plating | Gold/Silver |
| Hermeticity | Helium Leak Tested |
| Operating Temperature | -55°C To 200°C |
| Manufacturer | SSCore |
|---|---|
| Voltage Rating | Up To 5,000 VDC |
| Hermeticity | Helium Leak Tested |
| Connector Shell Material | Stainless Steel |
| Certifications | MIL-STD-883, MIL-STD-202, RoHS Compliant |
| 材料 | 45鋼鉄 |
|---|---|
| 電圧 | 500V |
| 動作温度 | -70°Cへの+300°C |
| 適当な電圧 | 12v~24v |
| マウントタイプ | 端末固定ボルト |
| Currentrating | Up To 10A |
|---|---|
| Productname | Hermetic Seal Connectors |
| Numberofcontacts | 3 |
| Leak Test | 4MPa N2 Pressure No Leak |
| Voltagerating | Up To 500V |
| 中心のコラム | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
|---|---|
| 製品名 | 密閉フィードスルーのコネクター |
| 材料 | 45鋼鉄 |
| 接触めっき | Electrolessニッケル |
| 製造者 | Sscore |
| コネクタタイプ | 密閉 |
|---|---|
| 接触めっき | Electrolessニッケル |
| マウントタイプ | 取付けねじ |
| 温度の評価 | -70°Cへの300°C。 |
| 材料 | 45鋼鉄 |
| Product Unplugging Force | 30N |
|---|---|
| Sleeve Materials | HNBR |
| Nominal Voltage | 12V-24V |
| Insulation Resistance | 1000MΩ @ 1000VDC |
| Manufacturer | SSCore |
| コネクタタイプ | 密閉 |
|---|---|
| 現在の評価 | 25A |
| 電圧評価 | 600V |
| 製品名 | 密閉EVのコネクター |
| 接触の数 | 3 |
| 電圧評価 | 220V - 600V |
|---|---|
| 動作温度 | -70°Cへの+300°C |
| 絶縁材 | ガラス |
| コネクタ スタイル | 取付けねじ |
| 表面処理 | Electrolessニッケル |