| コネクタ スタイル | 取付けねじ |
|---|---|
| 動作温度 | -70°Cへの+300°C |
| 絶縁材 | ガラス |
| 電圧評価 | 220V - 600V |
| 製造者 | Sscore |
| コネクタ スタイル | 取付けねじ |
|---|---|
| 材料 | 45鋼鉄 |
| 現在の評価 | 100A - 300A |
| 電圧評価 | 220V - 600V |
| 表面処理 | Electrolessニッケル |
| 密封方法 | ガラスから金属へ |
|---|---|
| 定位電圧 | 1000 VAC |
| 高いシール性能 | 4.0MPa 漏れない |
| 中心のコラム | M4 |
| コネクタの向き | ストレート |
| High Sealing Performance | 2.0MPa Does Not Leak |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Mounting Type | Mounting Screw |
| Insulation Material | PTFE/Teflon |
| Connector Shell Material | Stainless Steel |
| Connector Configuration | Male Or Female |
|---|---|
| Insulator Resistance | 100MΩ@500VDC |
| Leakage Rate | 1x10^-9 Cc/sec |
| Material | Stainless Steel |
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
| コネクタタイプ | フィードスルー |
|---|---|
| 接触材料 | 銅 |
| ハウジング素材 | ステンレス鋼 |
| ワイヤー・ゲージャー | 20-28 AWG |
| コネクタの向き | まっすぐに、直角 |
| Temperature Range | -55°C To 200°C |
|---|---|
| Connector Configuration | Male Or Female |
| Connector Type | Single Or Multi-Pin |
| Insulator Resistance | 100MΩ@1000VDC |
| Gender | Male/Female |
| Insulation Resistance | Greater Than 10^14 Ohms |
|---|---|
| Leakage Rate | 1x10^-9 Cc/sec He |
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Leak Rate | Less Than 1x10^-9 Cc/sec He |
| Mounting Options | Flange, Threaded, Or Weldable |
| Contact Termination | Crimp/Solder |
|---|---|
| Voltage Rating | 500V |
| Glass Materials | ELAN #48 |
| Pin Materials | 4J50 |
| Insulation Resistance | 10^12 Ohms |
| Manufacturer | SSCore |
|---|---|
| Mounting Thread Size | 1/4-28 |
| Wire Gauge | 20-28 AWG |
| Insulation Resistance | ≥1000MΩ |
| Contact Resistance | ≤10mΩ |