| 評価される流れ | 30A |
|---|---|
| 定位電圧 | 600V |
| マウントタイプ | 端末固定ボルト |
| 材料 | 45鋼鉄 |
| 温度範囲 | -70°Cから300°C |
| 絶縁材 | ガラス |
|---|---|
| コネクタ スタイル | 取付けねじ |
| 製造者 | Sscore |
| 現在の評価 | 100A - 300A |
| 表面処理 | Electrolessニッケル |
| 製造者 | Sscore |
|---|---|
| 現在の評価 | 100A - 300A |
| 材料 | 45鋼鉄 |
| 電圧評価 | 220V - 600V |
| 絶縁材 | ガラス |
| Dielectric Strength | 500VAC |
|---|---|
| Insulationmaterial | PVC |
| Certifications | RoHS |
| Operation Current | 25A |
| Currentrating | 30A |
| Voltage Rating | 250V |
|---|---|
| Working Press | 3.0MPa |
| Burst Test | 5.0MPa |
| Temperature Range | -55°C To +125°C |
| Dielectric Withstanding Voltage | 1500V AC |
| コネクタタイプ | 密閉 |
|---|---|
| 接触めっき | Electrolessニッケル |
| マウントタイプ | 取付けねじ |
| 温度の評価 | -70°Cへの300°C。 |
| 中心のコラム | Φ0.5mm-Φ3.2mm |
| 現在の格付け | 10Aまで |
|---|---|
| 衝撃耐性 | 20J |
| 認証 | UL、RoHS、REACH |
| 介電力強度 | 3500VAC |
| 高耐電圧 | ≥2000VACの漏出現在の≤0.5mA |
| Temperature Range | -40°C To 120°C |
|---|---|
| Current | 10A |
| Insulator | 1000MΩ@1000VDC |
| Voltage | 220V |
| Number Of Terminals | 2 |
| Compatibility | EV Charging Stations |
|---|---|
| Material | Hermetic Seal |
| Operating Temperature | -70°C To +300°C |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| Number Of Contacts | 3 |
| Leak Test | 4MPa N2 Pressure No Leak |
|---|---|
| Hermeticity Level | Helium Leak Tested |
| Manufacturer | SSCore |
| Termination Style | Solder |
| Withstanding Voltage | 500V AC/Minute |