| Housing Material | 304 STAINLESS STEEL |
|---|---|
| Contact Resistance | 10 MΩ |
| Sealing Method | Glass To Metal Seal |
| Connector Type | Single Pin |
| Thermal Cycle | -60°C ~ +100°C |
| Current Rating | 20A-30A |
|---|---|
| Insulator Resistance | 500M≤@500VDC |
| Glass | ELAN #48 |
| Pin Material | SUH446 Stainless Steel |
| Burst Test | 140MPa @175°C |
| 密封方法 | ガラスから金属へ |
|---|---|
| 定位電圧 | 1000 VAC |
| 高いシール性能 | 4.0MPa 漏れない |
| 中心のコラム | M4 |
| コネクタの向き | ストレート |
| コネクタタイプ | フィードスルー |
|---|---|
| 接触材料 | 銅 |
| ハウジング素材 | ステンレス鋼 |
| ワイヤー・ゲージャー | 20-28 AWG |
| コネクタの向き | まっすぐに、直角 |
| Body Material | 06Cr19Ni10 |
|---|---|
| Thermalexpansioncoefficient | Matched Between Glass And Metal |
| Stress-resistant | 1.0MPa |
| Pin Materials | 4J50 |
| Contact Resistance | 1000 MΩ |
| Insulator Resistance | 500M≤@500VDC |
|---|---|
| Nickel Plating | 2-4um |
| Body Finish | Nickel Plated |
| Process Name | Single Pin Feedthrough |
| Connector Type | Hermetic |
| Sealing Method | Glass-to-Metal Or Ceramic-to-Metal |
|---|---|
| Cable Length | Customizable |
| Dielectric Withstanding Voltage | 1,500 VAC |
| Mounting Style | Flange, Threaded, Weldable |
| Insulation Material | Glass Or Ceramic |
| Pressure Range | Vacuum To 10,000 Psi |
|---|---|
| Temperature Rating | -70°C To 300°C. |
| Sealing Method | Glass-to-Metal Or Ceramic-to-Metal |
| Voltage Rating | 1000 VAC |
| Insulator Resistance | 100MΩ@500VDC |
| Insulation Material | PTFE/Teflon |
|---|---|
| Pressure Range | Vacuum To 10,000 Psi |
| Hermetic Seal Type | Glass-to-Metal |
| Hermeticity | 1x10^-8 Atm Cc/sec He |
| Operating Temperature | -55°C To +200°C |
| Pin Materials | 450 ALLOY |
|---|---|
| Product Name | FEEDTHROUGH |
| Connector Finish | Nickel Plated |
| Pin Number | 5 |
| Leak Rate | 1x10^-8 Cc/sec He |