| 高い絶縁材の性能 | 500VDCの静止試験、10000MΩより大きい絶縁材 |
|---|---|
| 高いシール性能 | 4MPaは漏らない |
| 高耐電圧 | ≥4000VACの漏出現在の≤0.5mA |
| 耐食性 | またはそれ以上に8のレベルに達することができる塩スプレー標準的なGB/T2423.17を参照しなさい、 |
| さまざまな冷却剤および冷却するオイルに対して抵抗力がある | R114a、R410a、R22および二酸化炭素の冷却剤 |
| Usage | Electrical Connection |
|---|---|
| Working Temperature | -40°C ~ +150°C |
| Type | Terminal Plate |
| High Sealing Performance | 4MPa Does Not Leak |
| Productname | Connection Terminal Plate |
| Sleeve Material | PTFE |
|---|---|
| Plate Materilas | C45 |
| Certificate | RoHS |
| Rubber | Silicone Rubber |
| Surface Treatment | Electroless Nickel Plating |
| 作業温度 | -40vC ~ +150vC |
|---|---|
| 稼動電流 | 35A 最大 |
| タブ | 製品説明書, Ni PLATED |
| ニッケル付 | 厚さ 2~4μm |
| 起源の場所 | 中国 |
| Contact Plating | Nickel |
|---|---|
| Operation Voltage | 24V |
| Insulation Resistance | 1000MΩ |
| Working Temperature | -40°C ~ + 150°C |
| Pin Material | 45 Steel |
| 使用温度 | -40°C | +150°C |
|---|---|
| 稼動電流 | 25-30A |
| ガラス | ELA 48# |
| ピン | SUH446 ステンレス鋼 |
| 断熱抵抗 | 1000MΩ @ 1000VDC |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Application | Harsh Environment Electrical Connections |
| Nickel Plated | THICKNESS 2~4μm |
| Voltage Rating | 1000V |
| Current Rating | 20A-30A |
| Mounting Style | Through Hole |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Terminal Shape | Round |
| Sealing Method | Hermetic Seal |
| Terminal Type | Single Seal |
| Thickness | 1-5μm |
|---|---|
| Sealing Method | Hermetic Sealing |
| Working Temperature | -40℃-150℃ |
| Body Material | Cold Rolled Steel |
| Contact Plating | Gold |
| Voltage Rating | 250V |
|---|---|
| Working Press | 3.0MPa |
| Burst Test | 5.0MPa |
| Temperature Range | -55°C To +125°C |
| Dielectric Withstanding Voltage | 1500V AC |