| Features | Compact Design, Easy Installation |
|---|---|
| Usage | Electrical Connection |
| Ratedcurrent | 100A |
| Number Of Poles | 10 |
| Productname | Connection Terminal Plate |
| Working Temperature | -40°C ~ +150°C |
|---|---|
| Material | Copper |
| Surfacetreatment | Nickel Plated |
| Insulating Property | 1000MΩ |
| Currentrating | 30A |
| Number Of Poles | 3 |
|---|---|
| Color | Gray |
| Insulator resistance | 1000MΩ@1000VDC |
| Finsh | Nickel Plated |
| Plate Materilas | C45 |
| 電圧 | 220V |
|---|---|
| 接続 | スクロール |
| 流動 | 30A-300A |
| 絶縁性 | 5000MΩ |
| 表面処理 | 無電解ニッケルめっき |
| 表面処理 | 無電解ニッケルめっき |
|---|---|
| 適用する | 電気機器 |
| 絶縁性 | 5000MΩ |
| 接続 | スクロール |
| 流動 | 30A-300A |
| 接続 | スクロール |
|---|---|
| 絶縁性 | 5000MΩ |
| 流動 | 30A-300A |
| 表面処理 | 無電解ニッケルめっき |
| 電圧 | 220V |
| 適用する | 電気機器 |
|---|---|
| 電圧 | 220V |
| 接続 | スクロール |
| 表面処理 | 無電解ニッケルめっき |
| 流動 | 30A-300A |
| 絶縁性 | 1000MΩ |
|---|---|
| 適用する | 電気機器 |
| 電圧 | 220V |
| 使用温度 | -40vC ~ +150vC |
| 接続 | スクロール |
| Type | Terminal Plate |
|---|---|
| Surface | Smooth |
| Size | Standard |
| Rated Voltage | 600V |
| Terminal Style | Screw Clamp |
| Features | UL Listed, RoHS Compliant |
|---|---|
| Wire Gauge | 22-14 AWG |
| Current | 61A |
| Termination Type | Screw |
| Insulator Resistance | 2000MΩ@500VDC |