| 温度の評価 | -70°Cへの300°C。 |
|---|---|
| 製品名 | 密閉フィードスルーのコネクター |
| コネクタタイプ | 密閉 |
| 接触めっき | Electrolessニッケル |
| 材料 | 45鋼鉄 |
| 製品名 | 密閉EVのコネクター |
|---|---|
| コネクタ スタイル | EV |
| 材料 | 45Steel |
| 現在の評価 | 30A |
| 接続タイプ | 端末固定ボルト |
| Leak Test | 4MPa N2 Pressure No Leak |
|---|---|
| Hermeticity Level | Helium Leak Tested |
| Manufacturer | SSCore |
| Termination Style | Solder |
| Withstanding Voltage | 500V AC/Minute |
| 絶縁材 | ガラス |
|---|---|
| 表面処理 | Electrolessニッケル |
| 製造者 | Sscore |
| 動作温度 | -70°Cへの+300°C |
| 材料 | 45鋼鉄 |
| Mounting Style | Threaded |
|---|---|
| Mounting Thread Size | 1/4-28 |
| Gender | Male/Female |
| Number Of Contacts | 2-50 |
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
| Mounting Type | Panel/PCB |
|---|---|
| Contact Resistance | 10 Mohms |
| Pin Materials | 4J50 ALLOY |
| Wire Size | 20 AWG |
| Termination Style | Solder |
| Body | 304 STAINLESS STEEL |
|---|---|
| Insulation Resistance | 10^12 Ohms |
| Connector Finish | Copper Plated |
| High Sealing Performance | 2.5MPa Does Not Leak |
| Pin Materials | 4J50 |
| Coloroptions | Silvery |
|---|---|
| Currentrating | 60A |
| Working Temperatuer | 150° MAX |
| Material | 45 STEEL |
| Pin Materials | SUH446 WITH COPPER, CORED RATIO 2:1 |
| コネクタ スタイル | 取付けねじ |
|---|---|
| 現在の評価 | 100A - 300A |
| 動作温度 | -70°Cへの+300°C |
| 製造者 | Sscore |
| 表面処理 | Electrolessニッケル |
| Connector Orientation | Straight, Right Angle |
|---|---|
| Termination Style | Solder |
| Insulation Material | Glass Or Ceramic |
| Pin Materials | ALLOY 52 |
| Sealing Method | Glass-to-Metal |