| Number Of Contacts | 3 |
|---|---|
| Working Current | 25-30A |
| High Voltage Resistance | ≥3000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Pin Materials | SUH446 WITH COPPER, CORED RATIO 2:1 |
| Current Rating | Up To 200A |
| Operation Current | 30A |
|---|---|
| Plate Materials | SAPH440 |
| Ceramic Materials | 95% AL2O3 |
| Connection Type | Terminal Fixation-bolts |
| Pins Materials | SUH446 STAINLESS STEEL |
| Pin Material | SUH446 Steel |
|---|---|
| Working Press | 3.0MPa |
| Insulation Resistance | 2000MΩ Min |
| Tab Material | SPCC |
| Thickness | 2~5 μm. |
| 圧力範囲 | 2- 5MPa |
|---|---|
| 材料 | 45鋼鉄 |
| 温度範囲 | -70℃への300℃ |
| 適用する | 産業用 |
| 定位電圧 | 12V-540V |
| Voltage Rating | 250V |
|---|---|
| Working Press | 3.0MPa |
| Burst Test | 5.0MPa |
| Temperature Range | -55°C To +125°C |
| Dielectric Withstanding Voltage | 1500V AC |
| Package Quantity | 1000 |
|---|---|
| Salt Spray Resistance | 48h The Rusted Area < 5% |
| Maximum Current | 30A |
| Voltage Rating | Up To 600V |
| Termination Style | Solder Cup |
| Features | High Temperature Resistance |
|---|---|
| Working Current | 70A MAX |
| Flame Resistance | UL94V-0 |
| Dielectric Strength | 1500V AC |
| Current Rating | Up To 50A |
| 温度の評価 | -70°Cから300°C |
|---|---|
| 断熱抵抗 | 1000MΩ |
| 耐衝撃性 | 200N |
| 電圧評価 | 1000V |
| 塩スプレーの抵抗 | 48h 腐った領域 < 5% |
| 温度の評価 | -70°Cから300°C |
|---|---|
| 材料 | 45鋼鉄 |
| 耐衝撃性 | 200N |
| 絶縁耐力 | 3500VAC |
| 断熱抵抗 | 1000MΩ |
| 電圧評価 | 12V-540V |
|---|---|
| 適用する | 産業 |
| 温度範囲 | -70℃への300℃ |
| 表面処理 | Electrolessニッケル |
| 材料 | 45鋼鉄 |