| 断熱抵抗 | 1000MΩ |
|---|---|
| 電圧評価 | 1000V |
| 材料 | 45鋼鉄 |
| 耐衝撃性 | 200N |
| 現在の評価 | 20A-30A |
| Temperature Range | -40°C To +150°C |
|---|---|
| High Voltage Resistance | ≥2000VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Glass Materials | ELAN #48 |
| Tab Materials | SPC |
| Tab Number | 2 |
| Rohs Compliant | Yes |
|---|---|
| Glass | Coring 9013 |
| Pin | 4J50 ALLOY |
| Mechanicalstrength | High Tensile And Compressive Strength |
| Leak Test | Less Than 1X10^-8 Mbr.l/s AT 1 ATM. |
| Pin Materials | 450 ALLOY |
|---|---|
| Product Name | FEEDTHROUGH |
| Connector Finish | Nickel Plated |
| Pin Number | 5 |
| Leak Rate | 1x10^-8 Cc/sec He |
| Connector Style | Mounting Screw |
|---|---|
| Core Column | Φ0.5mm |
| Sealtype | Hermetic |
| Hermetic Seal Type | Glass-to-Metal |
| Helium Leak | Less Than 1X10^-8 Mbr.l/S AT 1 ATM |
| Body Material | 06Cr19Ni10 |
|---|---|
| Thermalexpansioncoefficient | Matched Between Glass And Metal |
| Stress-resistant | 1.0MPa |
| Pin Materials | 4J50 |
| Contact Resistance | 1000 MΩ |
| Current Rating | 20A-30A |
|---|---|
| Insulator Resistance | 500M≤@500VDC |
| Glass | ELAN #48 |
| Pin Material | SUH446 Stainless Steel |
| Burst Test | 140MPa @175°C |
| Body Finish | Nickel Plated |
|---|---|
| Pin | 4J50 ALLOY |
| Pin Finish | Glod Plated |
| Application | Vacuum Tubes, Sensors, Electronic Devices |
| Connector Type | 10 Pin Feedthrough |
| Working Voltage | 140V-300V |
|---|---|
| Insulation Material | Glass |
| Electricalinsulation | High |
| Rated Current | 10-30A |
| Pin Finish | Nickel Plating2-5um,Golden Plating 0.1-0.3um |
| Application | Electrical Feedthroughs |
|---|---|
| Manufacturer | SSCore |
| Pin Material | 4J29 Alloy |
| Insulator Resistance | 500MΩ@500VDC |
| Finish | Gold Plating |